Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příběh týrané fenky

Na začátek, není mi známé její plemeno ani věk, bude jí pravděpodobně přes 10 let.
Ťapka byla jako malá týraná, neznám její chovatele a toto vím jen z vyprávění babičky. Poté byla nějakou dobu v útulku dokud si jí nevzali sousedi mé babičky. Jenže co se nestalo, noví majitelé již byli starší a zemřeli. Nikdo nevěděl co s Ťapinou bude, kdo si jí vezme? Nebude muset zase do útulku?
Jedna babičky kamarádka se této fenky ujala starala se o ní atd. Asi před rokem však odjela majitelka fenky dlouhodobě do nemocnice. O Ťapku se staral manžel majitelky, jenže po odjezdu majitelky už Ťapka nestrávila tolik času venku, její pán jí pouštěl jen na záchod a sám ven moc nechodil.
Pak ale její pán zemřel a Ťapka zůstala v domě sama, s babičkou jsme tam začali chodit starat se o hospodářství.
Když jsme Ťapku poprvé pustily, skoro vůbec nechodila, neběhala a stále chtěla dovnitř. Proto si babička na další návštěvu přinesla nůžky a začala se stříháním, stříhání trvalo několik návštěv ale změny k lepšímu se začali brzy projevovat. Ťapka už začala občas i chodit ale stále to nebylo ono, stále chtěla dovnitř atd. Když jsem tam byla s babičkou Ťapku jsem hladila a mluvila na ní(i když jsme zjistili že je hluchá). O Ťapku jsme se starali atd.
Když jsem byla nedávno u babičky, změny mě příjemně překvapily. Hned jak jsme přišli Ťapka vyběhla ven, hned ke mě přiběhla ať jí hladím, pak začala prohánět slepice po zahradě :D a ani domů se jí moc nechtělo.
Když si na to vzpomenu, uvědomím si že i já jsem určitou částí přispěla k této změně.
Bohužel však majitelka fenky nedávno umřela na rakovinu a o Ťapku se nemá kdo starat, babička říkala že kdyby neměla psa že by si jí vzala ale psa má, Bleka. Takže kdo ví jak to s Ťapkou dopadne.


Včera 4.2.2015 jsem byla u babičky a byli jsme zase krmit, a však když babička vstoupila a začala dávat kočce krmení, nešla Ťapku "vyhnat" ven aby se vyvenčila a Ťapka ani nepřišla. Babička nám sice nic neřekla ale myslím že Ťapka zemřela. :(

(začátek článku byl sepisován 17.11.2014, píšu to sem pro lepší časovou orientaci)

Vytvořila: Tereza136

Na následujících fotografiích není Ťapka ale psy jí podobní:

foto.jpg   foto-t.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Anketa:Archiv

Kalendář
<< únor / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 44330
Měsíc: 1667
Den: 63